Testy a recenze tabletů

Testy a recenze tabletů 2022

Testy a recenze tabletů 2021/2022 vč. základních rad pro jejich výběr naleznete v tomto článku. Přinášíme recenze těch nejlépe hodnocených (nejlepších) tabletů na našem trhu vč. recenzí nejlépe hodnocených (nejlepších) tabletů v zahraničí. Dále se zde dozvíte vítěze testů tabletů vč. hodnocení z testů tabletů v zahraničí. Jedná se o testy a recenze tabletů do roku 2022.

Recenze nejlépe hodnocených tabletů v ČR.

Zobrazte si celou nabídku nejlépe hodnocených tabletů v ČR.

..

Hodnocení z testů tabletů v zahraničí – testy tabletů

Výběr tabletů s nejlepším hodnocením dle testů z Testberichte.de

 

Zobrazte si více informací o tabletech z testů.

Vítěz hodnocení testu tabletů – Apple iPad Pro 12,9 (2020) Wi-Fi

Testy a recenze tabletů 2021/2022

Rady pro základní výběr tabletů – Testy a recenze tabletů

Testy a recenze tabletů - vítěz testu 2021
Testy a recenze tabletů – vítěz testu

Uvažujete o koupi tabletu? Té zázračné multifunkční destičky? Tak pozor!

Buď získáte skvělého pomocníka, na kterém si budete moci přehrávat videa, číst knihy, psát zprávy, emaily a používat miliony nejrůznějších aplikací. To vše v maximálně kompaktním a pohodlně přenosném stroji, který zvládne mnohem více než chytrý telefon a je menší a skladnější než laptop. Nebo jen vyhodíte peníze do kanálu a získáte kus skla a plastu, při jehož používání se Vám budou ježit vlasy hrůzou.

Mezi tablety jsou totiž obrovské rozdíly.

My vám naštěstí přinášíme výsledky hodnocení z testů za roky 2020/2021, odkazy na ty nejprodávanější kousky a užitečné tipy, podle kterých si vyberete tablet jedna báseň.

Krása a jednoduchost tabletu spočívá především v jeho dotykovém ovládání.

Pokud si chcete takový chytrý přístroj pořídit, jako první byste si měli položit otázku – co s tabletem chcete dělat. Je určený pro dospělého člověka, který potřebuje pracovat s programy MS Office, nebo je určený pro dítě, které na něm chce hrát hry?

Pokud s tabletem chcete cestovat a využívat ho jako “mobilní kancelář” určitě v něm musí být zabudovaný Wi-Fi modul (což je dnes už naprostý standard) a také SIM slot, pro připojení k internetu v místech, kde není WI-FI k dispozici. Stejně tak je dobré si zkontrolovat výdrž baterie a uvedenou délku provozu schopnosti. Pro časté přenášení a umisťovaní do kabelek, batohů a nejrůznějších tašek doporučujeme koupit si rovnou ochranné pouzdro. V opačném případě Váš nový tablet bude velmi rychle vypadat jako Rocky Balboa po svém nejtěžším zápasu.

Dalšími věcmi, které si je dobré u vytipovaného tabletu zkontrolovat: Bluetooth pro přenos dat, USB porty pro připojení externích zařízení, a poměr displeje, kde se jako ideální uvádí poměr 4:3.

Pokud bude tablet využívat hlavně dítě, je vhodné aby tablet obsahoval ty samé základní věci jako je: WI-FI modem, SIM slot, USB porty. Děti speciálně navíc určitě využijí ochranné pouzdro.

Zároveň pokud na něm budou chtít hrát hry, je dobré přihlédnou i k výkonnosti tabletu. Především výkon procesoru, kapacitu paměti, podporu 3D.

Nyní se podíváme na konkrétní parametry tabletů.

Displej

Zásadní parametr pro tablet. Začínají na velikosti 5” dále se vyskytují tablety 7”, 9” a 10,1” v současnosti se už také objevují tablety o velikosti displeje notebooku například 13,3”.

Rozlišení displeje

se pohybuje od 800 x 480 pixelů (bodů) až po 2560 x 1600 pixelů.

Paměť a procesor

Zásadní pro rychlost a výkon tabletu.

Paměť se rozlišuje na interní (laicky řečeno velikost, kolik se toho do tabletu vejde) velikost od 4 GB až po 256 GB. A paměť RAM, standardní RAM paměti se pohybují od 4 GB. Nejlepší procesory, které se používají v tabletech mají frekvenci až 3000 MHz a jedná až o čtyř jádrové procesory.

U paměti a procesoru jednoznačně platí – čím více, tím vyšší cena.

Je dobré při nakupování uvažovat dlouhodobě. Nová elektronická zařízení pracují rychle a postupně se zpomalují. Takže je lepší si koupit procesor a paměť vyšší než potřebujeme, protože po určité době používání se celý stroj částečně zpomalí.

Baterie

Ta rozhodne o tom, jak dlouho si na tabletu budete moci bez připojení k zásuvce užívat.

Kapacity baterií se pohybují od 3000 mAh do 9500 mAh. Pokud plánujete tablet využívat často, doporučujeme kapacitu baterie min. 4900 mAh. Jejich výdrž by se měla při běžném provozu pohybovat kolem 10 hodin.

Operační systémy a aplikace.

U téměř všech tabletů nalezneme jeden ze tří nejvíce používaných operačních systémů na světě. Jedná se o iOS firmy Apple, který se výhradně vyskytuje na zařízeních Apple. Dále je to systém Android z dílny firmy Google (nyní už Alphabet), který ve svých zařízení používá Samsung, Asus nebo například Lenovo.

Posledním operačním systémem je MS Windows, který užívají značky HP, Acer, Dell a Fujistu.

Operační systém je také jedním z nejzásadnějších kritérií při výběru. Je to vlastně prostředí, ve kterém se na tabletu budete pohybovat a bude rozhodovat o tom, jaké aplikace budete mít k dispozici.

Příslušenství

je otázka osobních preferencí a odvíjí se od účelu, ke kterému tablet používáte. Vyřizujete na tabletu emailovou komunikaci? Tak to se vám jistě bude hodit externí klávesnice. Chcete na tabletu kreslit, nebo dělat náčrtky do poznámek? Tak to využijete tzv. stylus (dotykové pero)

Množství nejrůznějších doplňků je už v dnešní době velmi mnoho.

Doufáme, že si tablet pořídíte a budete díky němu produktivnější, rychlejší a veselejší. Ostatně o tom by všechny tyto technologické vymoženosti měly být v první řadě.

PS: Ať už vyberete sebe lepší a kvalitnější tablet, může se stát, že ho budete potřebovat reklamovat. Proto vybírejte s pečlivostí i kamenný či internetový obchod, kterému projevíte svou důvěru.

Testy a recenze tabletů 2021/2022, Testy a recenze tabletů 2020

4.2/5 - (12 votes)