Testy a recenze notebooků

Testy a recenze notebooků 2022

Testy a recenze notebooků 2021/2022 vč. základních rad pro jejich výběr. Přinášíme recenze těch nejlépe hodnocených (nejlepších) notebooků na našem trhu vč. recenzí nejlepších notebooků za ty nejlepší ceny. Také si zde můžete vyhledat vítěze testů notebooků vč. hodnocení z testů. Jedná se o testy a recenze notebooků do roku 2022.

Recenze nejlépe hodnocených (nejlepších) notebooků v ČR.

Zobrazte si celou nabídku nejlépe hodnocených notebooků v ČR.

Testy notebooků – Hodnocení z testů notebooků v zahraničí

Výběr notebooků s nejlepším hodnocením dle testů z Testberichte.de

 

Zobrazit další informace o notebooku z testu

Vítěz testů – Apple MacBook Pro 2020 MXK32CZ/A

Rady pro základní výběr notebooků – Jak vybrat notebook?

Testy a recenze notebooků - vítěz testu 2021
Testy a recenze notebooků – vítěz testu

Notebook je v současnosti jedním z nejvíce využívaných zařízení, jak pro práci, tak zábavu. Snoubí v sobě skvělou přenosnost a tím pádem i vysokou mobilitu s precizností práce na počítači a potlačuje tak někdy nepřesné a v některých případech nekomfortní ovládání tabletu nebo chytrého telefonu.

Věříme, že notebook už nemusíme nikterak dále představovat. Pojďme se tedy podívat, jak si vybrat ten nejlepší pro nás.

Při výběru musíte mít na paměti, pro koho notebook kupujete, tedy spíše, co s ním jeho majitel bude dělat.

Je to dítě, které chce spíše hrát hry? Nebo ho bude používat dospělý člověk ke kancelářské práci? Jak často ho bude dotyčná osoba přenášet?

Pokud notebook budou využívat převážně děti ke hraní her, musí mít notebook ucházející výkon, aby na něm hry dobře fungovaly a také by se vyplatilo investovat i do většího displeje, tedy kupříkladu 15” aby bylo hraní komfortnější. Čím větší displej, tím je notebook celkově větší a těžší a méně vhodný k častému přenášení.

Má-li sloužit převážně ke kancelářské práci, postačí výkon i displej menší, kupříkladu 13”.

Co tvoří “výkon” notebooku?

1. Procesor

Jedná se o mozek počítaček. Je to zařízení, které řídí a pohání všechny jeho procesy. V současnosti se používají procesory Intel – typ Pentium, i3, i5, i7 a procesory AMD – série A a E. Důležitým parametrem procesoru je počet jader – jedno, dvě nebo čtyři a frekvence, která je u standardních notebooku od 1,3 GHz do 2,4 GHz. Platí čím víc, tím lépe. Čím více jader a vyšší frekvence, tím rychlejší a výkonnější notebook.

2. Grafická karta

Je v klasickém případě sdílená a určuje kvalitu a detaily obrazu na notebooku. V případě, že chcete na notebooku hrát nové hry, pak potřebujete kvalitnější grafickou kartu s vlastní (externí) operační pamětí.

3. Pamět (RAM)

Společně s procesorem určuje rychlost operací a procesů v notebooku. Jedná se o paměťový procesor, který je důležitý pro bezproblémový běh programů. Také se podílí na přenosu dat na pevný disk. Dnešní notebooky pracují na technologii DDR3, případně rychlejší DDR4. Kapacita operační paměti u běžných notebooků je 4 – 8 GB. U notebooku pro náročné (na hraní her) by měla být velikost operační paměti alespoň 16 GB. U tohoto parametru také platí -> Čím více, tím lépe.

4. Pevný disk

Je zařízení určené k ukládání dat v notebooku. Máme na výběr ze dvou druhů. Plotové disky – starší technologie a jejich kapacita se pohybuje mezi 100 GB až 2 TB (2000 GB). SSD disky jsou novější technologie. Mají nižší spotřebu energie (více šetří baterku notebooku), jsou odolnější a hlavně jsou několikanásobně rychlejší, díky rychlejšímu čtení (přenosu dat). Plotové disky postupně z notebooků mizí. Postupem času je plně nahradí disky SSD díky svým nesporným výhodám.

Příslušenství a rozhraní

Zkontrolujte si, zda kupujete počítač s operačním systémem nebo bez operačního systému. Pokud koupíte bez, čeká vás ještě jeho instalace.

Také by na vašem notebooku rozhodně neměla chybět možnost připojení USB (min 3x port). Zároveň by notebook měl mít HDMI port a také slot pro čtečky paměťových karet. Užitečnou věcí je potom i zabudovaná web kamera (pro video hovory). Pro lidi co ještě užívají DVD disky by se hodila také DVD vypalovačka.

Doufáme, že si díky tomuto článku vyberete notebook, který bude plně odpovídat vaším požadavkům.

Testy a recenze notebooků 2021/2022, Testy a recenze notebooků 2020

4.7/5 - (12 votes)